coriolus - dostępność w unii europejskiej

Dlaczego na opakowaniu Coriolusa można znaleźć naklejkę „produkt dla psów i kotów”? O co chodzi z tym produktem weterynaryjnym? 🤓 📜 Już wyjaśniamy… ale może najpierw kilka słów o tym niezwykłym grzybie.

Coriolus (Wrośniak różnobarwny) to jeden z najbardziej znanych i cennych grzybów w medycynie naturalnej. Jego zastosowanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne wykorzystywane jest na całym świecie.

Można go znaleźć na obumarłych drzewach takich jak buki, brzozy i topole. Rośnie na całym świecie, nawet w naszych lasach, a jego regularne kapelusze mają postać rozetek. Coriolus jest wielobarwny i jedwabiście błyszczący. Nie posiada trzonu i tworzy półokrągłe lub okrągłe konsole na drewnie.

Zastosowanie Coriolusa w medycynie naturalnej na całym świecie

Grzyb ten został odkryty przez świat „naukowy” w latach 60-70 XX wieku. W pełnych tekstach z 1368 roku n.e., czyli z czasów starożytnych Chin i dynastii Ming, napisano, że Coriolus był stosowany do wzmacniania zdrowia, zarówno fizycznego, jak i umysłowego oraz do zwiększenia energii chi.

W Japonii od około 1980 roku wykorzystuje się wrośniaka standardowo w leczeniu przeciwnowotworowym. Ceni się go szczególnie z powodu jego niezwykle efektywnych polisacharydów takich jak PSP i PSK. Badania wykazały, że mają one działanie immunostymulujące oraz przeciwnowotworowe.

Coriolus – dostępność w Unii Europejskiej

Niestety Coriolus, ze względu na ustawodawstwo Unii Europejskiej dotyczące tak zwanej „Nowej żywności”, i krótką historię stosowania, może być oferowany jedynie jako weterynaryjny suplement diety. Dlatego na opakowaniu jest napisane „produkt weterynaryjny dla psów i kotów”.

Natomiast w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC) oraz w medycynie ludowej Ameryki Południowej, wrośniak jest znany i stosowany już od wielu wieków jako grzyb terapeutyczny, pomagający zwalczać stany zapalne, wirusy i dolegliwości nowotworowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o tym niezwykłym grzybie, to koniecznie zobacz artykuł – Coriolus – zastosowanie przeciwnowotworowe


Coriolus - zastosowanie przeciwnowotworowe

Coriolus

  • wspomaga organizm w przypadku infekcji
  • pomaga wzmocnić odporność
  • ma działanie przeciwzapalne
  • wspiera w leczeniu nowotworów