JAKA JEST NAJBARDZIEJ OPTYMALNA ILOŚĆ POLISACHARYDÓW?

Polisacharydy grzybowe są głównymi substancjami czynnymi grzybów. Ale nie jedynymi. Równie ważne są triterpeny, ergosterole, fosfolipidy, minerały, witaminy i enzymy. Jaka jest jednak najbardziej optymalna ilość polisacharydów, aby dany produkt był skuteczny w swoim działaniu?

Dlaczego ilość 30% polisacharydów jest uważana za najbardziej optymalną?

Najbardziej optymalną metodą przetwarzania grzybów do celów medycznych jest ekstrakcja. Głównymi substancjami czynnymi w grzybach są polisacharydy i to właśnie one są odpowiedzialne za terapeutyczne działanie grzybów.

Podczas gdy w sproszkowanym grzybie znajduje się około 0,5-3% polisacharydów, w naszych ekstraktach jest ich 30-50%. Takie stężenie jest najbardziej optymalne, ponieważ zapewnia ono wystarczającą dawkę dającą wyraźny efekt terapeutyczny. Nie odbywa się to również kosztem innych substancji aktywnych obecnych w grzybie, które są niezbędne, aby uzyskać pożądany efekt.

W produktach MycoMedica stosujemy wysokiej jakości ekstrakty z grzybów, które zawierają głównie 30% polisacharydów. Jedynie grzyb Coriolus ma stężenie 40% (w jego przypadku takie stężenie jest najefektywniejsze w działaniu), a Reishi i Cordyceps oferujemy w wariantach 30% oraz 50%. Dlaczego? Odpowiedź poniżej ⤵️

Co się stanie jeśli stężenie polisacharydów będzie inne?

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że 30% stężenie jest najbardziej optymalne. Potwierdzili to również nasi koledzy z Niemiec, którzy w swoim 40 letnim doświadczeniu przetestowali zarówno proszek grzybowy, jak i ekstrakty o wyższych i niższych stężeniach.

Co się stanie, jeśli stężenie będzie niższe, czyli 10% lub 20%? Efekt produktu będzie słabszy.

Co się stanie, jeśli stężenie będzie wyższe, czyli 40, 50, 60%? Wzrośnie proporcja polisacharydów w ekstrakcie, ale niestety kosztem innych ważnych składników aktywnych. Zmieni to ogólny efekt ekstraktu, który nie będzie miał już tak wszechstronnego działania.

W jakich przypadkach jednak potrzebna jest większa ilość polisacharydów?

Są jednak dolegliwości, które wymagają silniejszego impulsu dla organizmu – np. ostre stany, nowotwór, wyczerpanie psychiczne lub fizyczne. To najczęściej przypadki, w których konieczne jest mocne pobudzenie naturalnych mechanizmów obronnych.

Dlatego dostępne są u nas również grzyby Reishi i Cordyceps zawierające 50% polisacharydów i 20% β-1,3/1,6 beta-glukanów. Jesteśmy jedynym producentem w UE, który oferuje tak potężną kombinację. W naszej ofercie znajdziesz również „Reishi Triterpen„, który zawiera większą ilość triterpenów niż pozostałe produkty. Triterpeny są zwykle używane w przypadku mocnych stanów zapalnych i w problemach onkologicznych.

Czy lepiej podać większe stężenie, czy zwiększyć dawkę?

W większości przypadków zalecamy przyjmowanie grzybów Reishi i Cordyceps z 30% stężeniem polisacharydów. Często, aby zwiększyć efekt, nie jest konieczne zwiększenie stężenia polisacharydów w ekstrakcie. Lepiej wtedy podać więcej kapsułek – czyli zwiększyć dzienną dawkę.

Jeśli nie masz pewności czy wybrać 30% czy 50%, to zapraszamy do kontaktu z naszą poradnią. Nasi terapeuci chętnie Ci pomogą dobrać odpowiedni produkt (SKONTAKTUJ SIĘ Z PORADNIĄ)

50% polisacharydów

50% polisacharydów

TriterpenyREISHI - ZASTOSOWANIE TERAPEUTYCZNE