WYKORZYSTANIE GRZYBÓW W ŁAGODZENIU OBJAWÓW MENOPAUZY.jpg

Menopauza i jej objawy mogą być bardzo uciążliwe dla kobiet. Na szczęście istnieje wiele naturalnych produktów, takich jak grzyby lub roślinne substancje podobne do hormonów, które są pomocne w zmniejszeniu nieprzyjemnych symptomów. Zapraszamy Cię zatem do przeczytania nowego artykułu, z którego dowiesz się o wykorzystaniu grzybów w łagodzeniu objawów menopauzy.

Co to jest menopauza

Menopauza (przekwitanie, klimakterium) nie jest chorobą. To naturalny proces w trakcie którego produkcja estrogenów w jajnikach się zmniejsza i dochodzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego aż do jego zatrzymania. Menopauza dotyka kobiet około 45 roku życia i u niektórych przebiega w sposób prawie nie zauważony, a u inny prowadzi do wyraźnych dolegliwości.

Jakie są objawy menopauzy

Do głównych przyczyn objawów menopauzy należą: niedoczynność wydzielnicza jajników, nierównowaga hormonalna, dysfunkcja autonomicznego układu nerwowego oraz po prostu starzenie się organizmu kobiety.

Do klasycznych symptomów należą:

  • uderzenia gorąca,
  • podwyższone ciśnienie krwi,
  • oblewanie się potem,
  • bóle i zawroty głowy,
  • niepokój, zniechęcenie, depresja i nerwowość,
  • zaburzenia snu i nocne poty,
  • suchość błon śluzowych,
  • osteoporoza,
  • nadczynność tarczycy.

Czy leki hormonalne są wystarczająco skuteczne?

Leki hormonalne pomagają usunąć dolegliwości związane z menopauzą. Niestety doprowadzają do wielu skutków ubocznych takich jak: rak piersi, wzrost wagi, bolesne uczucie napięcia w piersiach, zatrzymanie wody, przykurcz mięśni i dolegliwości żołądka.

Naturalne sposoby łagodzenia objawów menopauzy

Na szczęście oprócz leków hormonalnych istnieje wiele innych sposób i naturalnych środków, dzięki którym można złagodzić lub zniwelować całkowicie objawy związane z menopauzą. Należą do nich:

Fitoestrogeny – roślinne substancje podobne do hormonów, które można znaleźć na przykład w nasionach soi.

Pluskwica groniasta – łagodzi dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym oraz uderzenia gorąca, pocenie się, kołatanie serca i zwiększoną pobudliwość. (Pluskwicę znajdziesz między innymi w mieszance MycoMeno – Zobacz produkt)

Inne środki roślinne to: chmiel, koniczyna i siemię lniane.

Istotna jest również dieta bogata w minerały, zdrowy tryb życia, równowaga między pracą a odpoczynkiem i spokojny sen. Z pomocą przychodzą również ćwiczenia relaksacyjne takie jak Qi Kung, czy medytacja.

WYKORZYSTANIE GRZYBÓW W ŁAGODZENIU OBJAWÓW MENOPAUZY

Wykorzystanie grzybów w łagodzeniu objawów menopauzy

Grzyby znane są z tego, że zawierają bardzo silne składniki przydatne w leczeniu przekwitania i mogą być przyjmowane przez dłuższy czas. Do najczęściej wykorzystywanych należą:

REISHI

Reishi ma działanie uspokajające i działa odprężająco na układ nerwowy. Pomaga w takich dolegliwościach jak: wahania nastroju, bezsenność, nerwowość, uderzenia gorąca i podatność na stres. Dodatkowo Reishi ogranicza negatywny wpływ niedoborów estrogenu na ciężar kości, dlatego jest pomocny w profilaktyce osteoporozy.

HERICIUM

Hericium (soplówka jeżowata, Lion’s Mane) ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Pomaga złagodzić wahana nastroju, jak również wpływa na zależne od hormonów zmiany w błonach śluzowych pochwy i pęcherza moczowego.


Przyczynia się do złagodzenia menopauzyMycoMeno

Uspokaja, pomaga lepiej spać i wzmacniaReishi

Łagodzi uderzenia gorąca i drażliwość Świeża bryza