WYKORZYSTANIE GRZYBÓW W LECZENIU PROSTATY

Prostata to mały gruczoł, który może sprawiać dużo kłopotów wielu mężczyznom po 65 – roku życia. Istnieją grzyby, które stosuje się w zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu prostaty. Należą do nich głównie: Agaricus blazei, Auricularia, Maitake oraz Polyporus. Pomagają usprawnić układ krwionośny i prowokują obumieranie złośliwych komórek prostaty.

Co jest przyczyną prostaty i jakie są główne objawy?

Wraz z wiekiem dochodzi u wielu mężczyzn do powiększenia prostaty. Przyczyną mogą być zmiany hormonalne odpowiedzialne za przerost tego narządu oraz nieprawidłowy tryb życia.

Do głównych objawów prostaty należą:

  • ucisk prostaty na cewkę moczową,
  • ból podczas oddawania moczu,
  • uczucie uporczywego parcia na pęcherz.

Gdy pęcherz moczowy nie jest opróżniany do końca, może dojść również do zapalenia dróg moczowych i tworzenia kamieni w pęcherzu, co w dalszej kolejności może uszkodzić nerki. Dlatego tak ważna jest diagnostyka i dbanie o swoje zdrowie.

Diagnostyka prostaty

Diagnostyka polega na ocenie wielkości zmian, a także na rozpoznaniu, czy jest to tzw. łagodny przerost, czy rak prostaty. Przeprowadzane są badania USG, badany jest wskaźnik PSA we krwi, a w podejrzanych sytuacjach pobiera się próbki tkankowe do analizy (biopsja).

Biopsja niestety często niesie ze sobą ryzyko rozsiewu nowotworowego z udziałem naczyń limfatycznych, dlatego w medycynie naturalnej zalecane jest stosowanie grzyba Polyporus oraz Agaricus blazei. Pomagają one usprawnić układ limfatyczny i krwionośny. (Więcej o zastosowaniu Agaricus blazei przeczytasz na stronie – LINK)

WYKORZYSTANIE GRZYBÓW W LECZENIU PROSTATY

Wykorzystanie grzybów w leczeniu prostaty – profilaktyka

Przy łagodnym rozroście prostaty stosuje się leczenie, które polega np. na operacyjnym usunięciu poprzez cewkę moczową nadmiaru tkanki. Zaleca się również stosować naturalne preparaty takie jak: pyłek żyta, palma sabałowa lub wyciąg z nasion z dyni. Ważna jest również zbilansowana dieta, dbanie o prawidłową wagę, aktywność fizyczna i rzucenie palenia.

Do grzybów, które są wykorzystywane we wspomaganiu leczenia prostaty należą Auricularia i Polyporus. Grzyby te wspierają funkcję pęcherza, dlatego pomagają zmniejszyć objawy. Dodatkowo powstrzymują proces dalszego rozrostu tego gruczołu. (Więcej o Polyporusie przeczytasz na stronie – LINK)

Nowotwór prostaty

Jeśli podejmiemy wczesne leczenie prostaty, to jest duża szansa na jej wyleczenie. Niestety nieleczona i szybko rozwijająca się choroba może doprowadzić do nowotworu, który staje się dużym wyzwaniem i może prowadzić do przerzutów. W zahamowaniu postępu choroby wykorzystywany jest grzyb Maitake, który zawiera beta-glukan prowokujący obumieranie złośliwych komórek prostaty. (Więcej o Maitake przeczytasz na stronie – LINK)

Zapalenie prostaty

Zapalenie prostaty objawia się pieczeniem podczas oddawania moczu i bólami w okolicach pęcherza. Czasami może temu towarzyszyć gorączka, jak również krew w spermie, bóle podczas ejakulacji i zaburzenia erekcji.

Na zapalenie prostaty mogą cierpieć mężczyźni w wieku już między 20 a 50 rokiem życia. Jedną z przyczyn tej dolegliwości są bakterie, ale często nie można wykryć żadnego patogenu i mówi się wtedy o niebakteryjnym zapaleniu prostaty. Przyczyną mogą być zaburzenia opróżniania pęcherza, kiedy to uryna dostaje się do tkanek prostaty i może powodować powstawanie złogów i stanów zapalnych.

Podsumowując, najczęściej wykorzystywane grzyby w leczeniu prostaty to:


Wspomaga leczenie prostatyMycoprosten

Nalewka na prostatęCzyszczenie zapory - nalewka na prostatę

Wspiera funkcjonowanie pęcherzaMaitake na prostanę