Polyporus na obrzęki i problemy z wilgocią

Polyporus – (Zhu Ling / żagiew wielogłowa) to jeden z najczęściej stosowanych grzybów w medycynie chińskiej na obrzęki i nadmiar wilgoci oraz problemy związane z pęcherzem moczowym.

Wspomaga oddawanie moczu i leczenie infekcji pęcherza moczowego.
Usuwa z organizmu jony sodu i chloru ale NIE JONY POTASU. Jest to bardzo ważne ponieważ potas jest niezbędny dla wielu funkcji życiowych jak również dla naszego zdrowia. Szczególnie jest istotny dla czynności mięśni i nerwów (w porównaniu do konwencjonalnych leków moczopędnych, Polyporus odprowadza tylko 1/3 minerałów).

Wpływ Wilgoci na nasze zdrowie

Wilgoć w medycynie chińskiej uważana jest za jeden z głównych czynników chorobotwórczych. Może prowadzić do spowalniania procesów fizjologicznych a także powodować odczucie ociężałości, umysłowego otępienia oraz przytłumienia zmysłów. Obecność Wilgoci w ciele prowadzi również do takich dolegliwości jak: upławy, tzw. kataru bez infekcji, biegunki, opuchnięcia, mdłości, problemy skórne, opryszczka i trądzik. 

Więcej o niekorzystnym wpływie Wilgoci przeczytasz na TCMblog.pl

Połączenia z innymi grzybami

  • Jeśli połączymy Polyporusa z grzybami które mają charakter wychładzający, to pomoże w usuwaniu tak zwanej Gorącej Wilgoci.
  • Stosowany z MycoClean lub Reishi wspiera wyprowadzanie wilgoci jak również przepływ limfy. (polecany dla osób z obrzękami kończyn dolnych np. kostek)

Podsumowując

Polyporus - na obrzęki na nadmiar wilgoci

Polyporus to doskonały środek moczopędny pomagający pozbyć się obrzęków i nadmiaru patologicznej Wilgoci.

*Przeciwskazaniem jest brak nadmiaru Wilgoci – jako, że jest to grzyb bardziej osuszający, nie polecany jest osobom z nadmiarem suchości.