NATURALNE METODY NA BÓL GŁOWY
Ból głowy może występować w różnych wariantach. Jednak, niezależnie od tego czy jest to ucisk, kłucie, pulsowanie czy napięcie, istnieją naturalne metody na ból głowy, które szybko i skutecznie pomagają pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości. Jedną z takich metod, jest suplementacja grzybem Reishi.
Przyczyny bólu głowy
W większości przypadków ból głowy traktowany jest jako jednostka chorobowa, w której napięciowe bóle i migreny odgrywają największą rolę.
Natomiast istnieją jeszcze wtórne bóle głowy, które powstają w związku z inną współistniejącą chorobą taką jak:
- nadciśnienie
- choroby przeziębieniowe
- alkohol
- choroby oczu
- skutki uboczne zażywania leków
- urazy głowy
- zaburzenia przemiany materii
- guzy mózgu
- i inne.
Dlatego podstawą, do pozbycia się bólu głowy, jest dokładna diagnoza i znalezienie przyczyny. Szczególnie jest to ważne gdy ból pojawia się nagle, lub jest uciążliwy i trwa już od kilku dni.
Na co zwrócić uwagę przy diagnostyce bólu głowy?
Przede wszystkim na takie aspekty jak:
- lokalizacja bólu
- czynniki wywołujące oraz nasilające ból głowy
- symptomy towarzyszące: mdłości, zawroty głowy, światłowstręt
Pomogą nam one łatwiej zweryfikować co może być przyczyną pojawiających się dolegliwości. Dzięki temu nie tylko skuteczniej zareagujemy ale również dobierzemy odpowiednie środki zapobiegawcze i wprowadzimy właściwe zmiany w swoim życiu.
Napięciowe bóle głowy – przyczyny
Napięciowy ból głowy jest jednym z najczęściej występujących rodzajów. Często zaczyna się jako tępy ból w okolicy czołowej i karku, a następnie rozszerza się na całą głowę. Raczej nie jest bardzo uciążliwy aby uniemożliwiać funkcjonowanie, ale gdy trwa już zbyt długo, może zacząć zakłócać naszą pracę i wpływać na psychikę.
Do głównych przyczyn napięciowego bólu głowy należą min.:
- wielogodzinne siedzenia w bezruchu,
- nieergonomiczne krzesło,
- długa jazda samochodem,
- nadwyrężanie wzroku,
- brak odpoczynku,
- długotrwały stres,
- nieprzepracowane sytuacje konfliktowe.
Wszystko to sprawia, że muskulatura w obrębie ramion i karku robi się napięta, co wpływa na pogorszenie ukrwienia. Dodatkowo brak odpoczynku i chroniczne przeciążenie zmęczonych mięśni zaczyna niedostatecznie zaopatrywać mózg w krew, co prowadzi w dalszej kolejności do napięciowego bólu głowy.
W dalszej kolejności powoduje to, że bóle zaczynają się pojawiać niezależnie od okoliczności wyzwalających, wpływają na naszą kondycję psychiczną i zaczynają być coraz bardziej uciążliwe.
Czy Reishi może pomóc pozbyć się bólu głowy?
Często, gdy pojawia się ból sięgamy po tabletki przeciwbólowe, które tylko wyciszają symptomy ale nie pomagają pozbyć się przyczyny bólu głowy. Dodatkowo wiele z nich wywołuje skutki uboczne, które w dalszej kolejności mogą wywoływać kolejne bóle.
Reishi to niezwykły grzyb, który jest nie tylko skuteczny, ale również jego długie stosowanie nie wywołuje skutków ubocznych, tak jak jest to w przypadku stosowania leków.
Reishi jest godny polecenia w przypadku chronicznych bólów głowy różnego rodzaju ponieważ:
- działa odprężająco i kojąco na psychikę,
- jego liczne mikroelementy i minerały wzmacniają psychikę i pobudzają tworzenie neuroprzekaźników, które łagodzą dolegliwości bólowe.
Inne, terapeutyczne zastosowanie Reishi
Grzyb Reishi (lakownica lśniąca) to jeden z najbardziej cenionych specyfików w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, którego działanie wykorzystywane jest już od ponad 4000 lat. Stosowany jest w przypadkach kaszlu i duszności a także w celu regeneracji i wzmocnienia odporności na choroby. Pomaga również w stanach zmęczenia fizycznego oraz umysłowego, ma działanie uspokajające i harmonizujące psychikę, dlatego stosuje się go w stanach łagodnej depresji, w stanach lękowych, ataku paniki i bezsenności.
Reishi dla kobiet
Reishi polecany jest szczególnie kobietom, ponieważ poprawia jakość Krwi oraz płynów ciała. Pomaga w takich dolegliwościach jak: menopauza, uderzenia gorąca, rozdrażnienie, niestabilność emocjonalna i kołatanie serca. Jest również jednym z najczęściej stosowanych grzybów na problemy onkologiczne.
Więcej o Reishi znajdziesz również na stronie – LINK
Jak jeszcze naturalnie zapobiegać bólom głowy?
- przebywaj często na świeżym powietrzu,
- uprawiaj sporty które pomogą rozluźnić ciało i umysł,
- pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu,
- wzbogać swoją dietę o witaminy,
- rób systematycznie przerwy jeśli pracujesz przy komputerze,
- dbaj o ergonomiczne miejsce pracy (dobre krzesło, prawidłowe oświetlenie i dobra wentylacja pomieszczenia).
Na rozluźnienie polecamy również kompresy na kark oraz masaż głowy i barków. To zawsze dobrze robi 😉
Dbajcie o siebie!
Źródło: Grzyby prozdrowotne