ZAKWASZENIE ORGANIZMU – OBJAWY I LECZENIE
Nasz organizm na co dzień jest w stanie doskonale radzić sobie z równowagą kwasowo-zasadową. Jednak nieprawidłowa dieta i nadmierne oraz ciągłe obciążenie „toksynami” może doprowadzić do zaburzenia tej równowagi. W dalszej kolejności prowadzić to może do wielu dolegliwości i długotrwałych problemów ze zdrowiem takich jak cukrzyca i nowotwory. Czym jest zatem zakwaszenie organizmu, jakie są jego objawy i zalecane leczenie? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć Wam na te pytania.
Najczęstsze przyczyny zakwaszenia organizmu
Do głównych przyczyn zakwaszenia organizmu należą:
– nadmiar pokarmów bogatych w cukier,
– długotrwały stres,
– mała aktywność fizyczna,
– zła dieta bogata w zbyt dużą ilość zakwaszających produktów (kawa, mięso, alkohol).
Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?
Do najczęstszych objawów zakwaszenia należą:
– ciągłe zmęczenie,
– osłabienie wydolności,
– choroby stawów i układu krążenia,
– oraz nowotwory.
Początkowo pojawiają się mało doskwierające objawy takie jak pogorszenie ukrwienia, większa wrażliwość na ból i ciągłe wyczerpanie. Z czasem pojawiają się skurcze mięśni, zgaga i podatność na infekcje. Jeśli zakwaszenie jest długotrwałe może to prowadzić do osteoporozy z powodu wysokiego zużywania minerałów w celu zbuforowania kwaśnego odczynu. Innymi niebezpiecznymi chorobami są: cukrzyca, migreny oraz choroby reumatyczne.
Aby sprawdzić zakwaszenie organizmu, można zrobić badanie moczu za pomocą testu pH, który pokaże naturalne wahania kwasowości moczu w ciągu dnia (test do nabycia w aptekach).
Jakie są sposoby leczenia zakwaszenia?
Aby pozbyć się zakwaszenia, trzeba przede wszystkim zmienić sposób odżywiania i wprowadzić do codziennego życia odpowiedni ruch fizyczny. Z pomocą przychodzi również detoksykacja i grzyby.
Odkwaszające działanie grzybów
Wiele grzybów ma właściwości wchłaniania trujących związków z organizmu, dlatego często stosowane są uzupełniająco w leczeniu zatruć ołowiem, rtęcią i miedzią. Ich niezwykłe właściwości wykorzystywane są również w przypadku chronicznego zakwaszenia organizmu.
Do najpopularniejszych grzybów znanych z odkwaszających właściwości należą:
– CORDYCEPS – pomaga pobudzić pracę Nerek i podnieść tempo przemiany materii.
– AURICULARIA – wykorzystywana jest przy zakwaszeniu mięśni, gdyż pomaga oczyścić tkanki, co prowadzi do ustąpienia bólu mięśni.
– AGARICUS BLAZEI, MAITAKE oraz REISHI – znane są z silnego działania na centralny narząd przemiany materii, czyli na Wątrobę.
Więcej o grzybie AGARICUS BLAZEI przeczytasz na stronie → LINK DO STRONY
Prawidłowa dieta w leczeniu zakwaszenia
Oczywiście grzyby jako terapia uzupełniająca, mogą okazać się niewystarczające aby pozbyć się zakwaszenia. Należy przede wszystkim zmienić sposób odżywiania, czyli zniwelować czynniki kwasotwórcze, a skupić się na zasadowych produktach takich jak owoce i warzywa. Zaleca się również pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia, która zabezpiecza przed zakwaszeniem.
Czy detoksykacja może pomóc pozbyć się zakwaszenia?
Jak najbardziej tak. Detoksykacja to jeden ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się zakwaszenia. Musi być jednak przeprowadzona w odpowiedni sposób i najlepiej na wiosnę (to najbardziej sprzyjająca oczyszczaniu pora roku).
Aktywność fizyczna i jej pozytywny wpływ na odkwaszanie organizmu
Każdy wie, że odpowiedni ruch to zdrowie. Zatem każda aktywność fizyczna wpływa na nasze ciało i pomaga pozbyć się między innymi zakwaszenia organizmu. Pisząc o aktywności mamy na myśli nie tylko sport, ale i masaż ciała, który doskonale radzi sobie z zakwaszeniem mięśni (szczególnie po ciężkim wysiłku).
Warto więc uprawiać sport, który nie tylko pomoże nam oczyścić ciało, ale i duszę, co w dalszej kolejności wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, umysł i chęć podejmowania wielkich wyzwań w życiu.
Zatem do dzieła! 😉
Źródło: Grzyby prozdrowotne